AKTUALNOŚCI

O nas

 

 Katarzyna Celińska & Michał Gabryś

 

fot. Ula Sołtys

 


          Razem od ponad siedmiu lat tańczymy, uczymy, występujemy i organizujemy imprezy związane z tangiem argentyńskim w Krakowie. Nieustannie rozwijamy swoje umiejętności taneczne i dydaktyczne biorąc udział w międzynarodowych festiwalach tanga oraz warsztatach w kraju i zagranicą (byliśmy również pięciokrotnie na szkoleniach w Buenos Aires 2010-2014). Od 2010 roku jesteśmy członkami Akademii Tanga Argentyńskiego w Warszawie.

          Jest wiele powodów dla których tango stało się naszą pasją, przede wszystkim dlatego, że taniec ten jest nieprzerwaną, wspólną improwizacją do pięknej i bardzo różnorodnej muzyki. Tango jest niezwykłą rozmową choć nie używa się słów, a każdy zatańczony utwór to niepowtarzalna kompozycja, którą buduje się we dwoje.


          Uczyliśmy się u wielu mistrzów tanga, największy wpływ na nasz taniec mają: Roxana Suarez i Sebastian Achaval, Javier Rodriguez, Corina de la Rosa i Julio Balmaceda,  Horacio Godoy, Mariano Chicho Frumboli, Pablo Veron, Sebastian Arce i Mariana Montes, Miguel Angel Pla, Cecilia Garcia i Serkan Gokcesu, Alejandra Hobert i Adrian Veredice, Virginia Cutillo i Jose Halfon,  Marina Marques i Ozgur Demir,  Fabian Peralta, Dana Frigoli , Pablo Villarazza, Daniela Pucci i Luis Bianchi. Naukę zaczęliśmy u Marcina Miszczaka, dzięki niemu zaczęliśmy tańczyć!
   


TangoVirri jest szkołą tanga, w której naszą metodą uczą również inni instruktorzy:

Anna Kopeć


Marta Krok i Maciej MichalikMarta i Maciej pasjonują się tangiem od 2008 roku. Razem tańczą, doskonalą swoje umiejętności i przekazują wiedzę następnym milonguero w szkole TangoVirri. Tangowe podstawy zdobywali ucząc się u Marcina Miszczaka, Katarzyny Celińskiej, Michała Gabrysia, Katarzyny Chmielewskiej, Mateusza Kwaterko i wielu innych.
Wysoko cenią sobie pracę z nauczycielami tanga z Argentyny: Danielą Pucci i Luisem Bianchi, Pablo Veronem, Eugenią Eberhardt i Sebastianem Posadas, Alejandrem Araoz.
W Buenos Aires mieli przyjemność uczyć się u Vanessy Fatauros i Damiana Rosenthala, Roxany Suarez i Sabestiana Achavala, Lucili Cionci i Joe Corbaty, Virgini Cutillo i Jose Halfona oraz Julio Balmacedy.

Tango jest dla nich wielką radością i sposobem na oderwanie się od codzienności.Tango Kraków Tango Krakow Tango Argentino Kraków Tango Argentino Krakow Tango in Cracow Tango Kraków Tango Krakow Milongi Kraków Milongi Krakow Milonga Kraków Milonga Krakow Milongi w Krakowie Milongas in Krakow Milongas in Cracow Milongi w Krakowie Milongi Kraków Milongi Krakow